Güncel

Tahran-Van Arası Uçuşlar Neden İptal Edildi? Dudak Uçuklatan Fatura!

Van, İranlı turistlerin en uğrak yeri olduğu halde, İran’dan Van’a uçakla seyahat etmek mümkün değildi. İki ülkenin de ortak girişimleri sonucu İran’da bulunan özel bir acente tarafından Tahran-Van arası uçuşlar..

Tahran-Van Arası Uçuşlar Neden İptal Edildi? Dudak Uçuklatan Fatura!

Van, İranlı turistlerin en uğrak yeri olduğu halde, İran’dan Van’a uçakla seyahat etmek mümkün değildi. İki ülkenin de ortak girişimleri sonucu İran’da bulunan özel bir acente tarafından Tahran-Van arası uçuşlar başlatılmıştı. İlk uçuş 4 Şubat tarihinde gerçekleştirildiğinde, Van Ferit Melen Havalimanı’nda yolcular davul-zurna ve halaylar ile karşılanmıştı. O uçak Van’a sadece iki sefer gerçekleştirdi. İkinci seferin ardından 17 Mart’ta uçak seferleri iptal edildi. Peki uçak seferlerinin üçüncüsü neden gerçekleştirilemedi?

Konu ile ilgili olarak, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe açıklamalar yaptı. Özgökçe, Ferit Melen Havalimanı tarafından talep edilen yüksek park fiyatından dolayı seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

Van’da basın mensupları ile bir araya gelen TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe havalimanı tarafından kesilen e-arşiv faturaların görsellerini paylaştı.

Faturalara bakıldığında İran’dan Van’a ilk seferini gerçekleştiren uçağa, 42 bin 807 Euro yani vergiler dahil 662 bin 426 TL park ücreti çıkarıldı.

İlk Seferin Faturası:

Uçak ikinci seferini gerçekleştirdiğinde ise 5 bin 401 Euro, yani vergiler ile birlikte 83 bin 592 TL fatura çıkartıldı.

İkinci Seferin Faturası:

Tahran-Van arası sefer yapan uçağa yaklaşık 750 Bin TL fatura çıkarılmış oldu. Bu tutarları karşılayamayan acente uçuşları durdurma kararı aldı.

YEDİDE1

Haberi Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL