Çevre

Van’da Çocuklar Elleri İle Yaptıkları Kuş Yemliklerini Doğaya Bıraktı

Minik çocuklar Kuşlar için elleriyle hazırladıkları, ağaçlara Ev Yapımı Kuş Yemligi” astılar.

Van’da Çocuklar Elleri İle Yaptıkları Kuş Yemliklerini Doğaya Bıraktı

AYDANUR CESUR  – VAN

 

Van’da ilk okul öğrencileri elleri ile yaptıkları kuş yemliklerini doğaya bıraktı. Projeyi Van’daki iki ilk okulun iki kadın öğretmeni gerçekleştirdi.

Ş. J. Yrb. Yusuf Turgut ögretmeni Zelal Ceberut ve Salih Yıldız ögretmeni Zeliha Duran Kartal, eğitimin dört duvar arasında olmadığını çocuklara göstermeyi amaçladı. Bu kapsamda “Ev Yapımı Kuş Yemligi” projesini düzenlendi.

Proje ile ilgili konuşan öğretmen Zelal Ceberut, “Çocuklar pandemi sürecinde evlerine kapadılar. Bu süreçte dışardakı canlıları nerdeyse unutmuş bir vaziyette okula başladılar. Bunlardan dolayı ‘Ev Yapımı Kuş Yemliği’ projemizi yaptık. Projemizin amacı; havadaki minik dostlarımızın yaşam standartlarını iyileştirmek, onlarla bir hayatın daha anlamlı olduğunu göstermek ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamaktır” dedi.

Öğretmen Zelal Ceberut ayrıca bu proje ile çocuklardaki merhamet duygusunu geliştirmeyi hedeflediklerini anlattı.

Projede görev alan öğrencilerden Rabia Yıldız, kendisinin çok duygulandığını belirterek, “astığım yemlikte kuşların yem yediğini görünce çok duygulandım kuşların kışın soğuk havada ısınmalarını ve yem koyarak aç kalmamalarını sağlamak amacıyla bu proje için Zelal öğretmenimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haberi Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL