Genel

Yeni tip ehliye başvuru nasıl yapılır?

Eski tip sürücü belgelerinin kullanım süresi sona eriyor. Çipli kimlik kartları ve ehliyetler yeni teknoloji ile birlikte birçok alanda güvenlik ve kolaylık sağlıyor. Eski sürücü belgeleri için son gün 31..

Yeni tip ehliye başvuru nasıl yapılır?

Eski tip sürücü belgelerinin kullanım süresi sona eriyor. Çipli kimlik kartları ve ehliyetler yeni teknoloji ile birlikte birçok alanda güvenlik ve kolaylık sağlıyor. Eski sürücü belgeleri için son gün 31 Aralık 2022 olacak.

Yeni tip sürücü belgeleri hayatımıza 1 Ocak 2016’da girmişti.  Bu tarihten önceki ehliyetlerin değiştirilme süreci yıl sonuna kadar devam edecek.

Yeni tip sürücü belgesi alabilmek için önce Nüfus Müdürlükleri’nden randevu alınması gerekiyor. Bunun için ALO 199, Mobil Uygulama ya da nvi.gov.tr‘ adresinden randevu alınabiliyor.

Vatandaşlar, 31 Aralık’a kadar sürücü belgelerini yenilemeleri durumunda 13 lira değerli kâğıt bedeli ve 2 lira vakıf payı ödeyecek.

Başvuru için sağlık raporu ve biyometrik fotoğraf da gerekiyor. Başvuru ardından sürücü belgeleri posta ile gönderiliyor.

 

YEDİDE1
Haberi Paylaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL